L3-banner-media

Miroslavu Jedinákovú čaká kvalifikácia v Thajsku

Držme Mirke palce v turnaji v Bangkoku. Zlatú medailu a cenu pre najlepšiu boxerku turnaja si z nedávneho medzinárodného turnaja svetovej boxerskej asociácie IBA v Sarajeve odniesla naša študentka, členka slovenskej reprezentácie. Bc. Miroslava Jedináková, ktorá je prváčkou magisterského štúdia učiteľstva telesnej výchovy a výtvarného umenia na Pedagogickej fakulte UKF v Nitre, touto výhrou zároveň získala nomináciu na olympijskú kvalifikáciu v Taliansku.
Spolu s takmer 700 boxermi a boxerkami z celého sveta sa začiatkom marca 2024 uchádzala o účasť na letných OH v Paríži. Ako pred kvalifikáciou povedal jej tréner Mgr. Pavol Hlavačka, PhD., ktorý je absolventom magisterského i doktorandského štúdia na PF UKF, súboje v Taliansku budú nesmierne náročné, čo sa aj potvrdilo.
Na turnaji svetovej kvalifikácie v talianskom Busto Arsizio naša študentka v kategórii do 60 kg skončila štvrtá. „Mirka dosiahla v Taliansku fantastický výsledok, v konkurencii 42 boxeriek z celého sveta sa jej podarilo dostať medzi najlepšie štyri, čo je veľký úspech. Má však trpkú príchuť, keďže v jej váhe na OH postupovali iba tri a v semifinále sa jej už v konkurencii medailistiek z MS vyhrať nepodarilo, hoci tie zápasy boli tesné,“ konštatuje na margo Mirkiných výkonov reprezentačný tréner Mgr. Pavol Hlavačka.
„Smutné je aj to, že v iných váhach by na postup na OH 2024 v Paríži stačilo to 4. miesto, ale akurát v jej kategórii do 60 kg boli kvóty pre OH iba tri. Ja som si to isté zažil ako športovec a je to kruté. Na druhej strane, tá konkurencia je obrovská a ona stále patrí k tým mladším boxerkám. To, čo dosiahla, je skôr parádnym prekvapením a potvrdením jej zlepšovania sa, ako keby sme hovorili len o nejakých papierových predpokladoch, že je favoritkou na postup. Mirka Jedináková (momentálne náhradníčka) a ďalší reprezentanti budú mať šancu ešte na poslednom kvalifikačnom turnaji v Bangkoku, ktorý sa koná od 23. mája do 3. júna 2024. „Na kvalifikácii v Thajsku to bude rovnako náročné. Ako vždy sa budeme snažiť na to dobre pripraviť a všetko ostatné je už veľmi ťažko predpovedateľné,“ dodal Mgr. Hlavačka.
 
Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto: archív Mirky Jedinákovej
 
Uverejnené: 27. marca 2024

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
E-schránka: ico://sk/00157716 
 
fb ikona  icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web      logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male dnes24 cmyk
logo NISYS nove            promenada logo color