Kultúrne putovanie s KAJK

Podujatie pozostávalo z prehliadky univerzitného areálu, ktorá bola obohatená o viacero prezentácií o rôznych anglicky hovoriacich krajinách. Prehliadka sa začala v univerzitnej knižnici, kde boli študenti oboznámení s očarujúcou krajinou Juhoafrickej republiky.
PF KJAK udalost 01w
Postupne sme sa presunuli do hlavnej budovy našej fakulty. Tu objavili mnohé zvyky a filmové hviezdy Austrálie, nasledovala chladná krajina Kanady, kde si mohli pochutiť na kanadských pochutinách.
A ako čerešnička na torte – boli prenesení na malebný ostrov Nového Zélandu. Tam sa mohli pokúsiť porozumieť miestnemu kiwi dialektu, popri tom získali prehľad o demografii, architektúre, gastronómii a športe ostrova.
PF KJAK udalost 02w
Ďakujeme Univerzitnej knižnici UKF, že putovanie mohlo prebehnúť aj v týchto krásnych priestoroch.
Študenti z gymnázia na ul. Golianovej v Nitre (12. marca 2024) a zo Strednej zdravotníckej školy v Nitre (9. apríla 2024) opustili areál našej univerzity plní vedomostí a chutných gastronomických zážitkov.

Text: Jakub Hlavačka, študent, PF – Katedra anglického jazyka a kultúry
Foto: Daniela Verešová, študentka, PF – Katedra anglického jazyka a kultúry