NUD 2024: Výstup na Zobor ukončila opekačka

Tento rok sa nezopakoval scenár z minulého ročníka, kedy bol Výstup na Zobor kvôli upršanému počasiu preložený na druhý deň. Počas tohtoročných Nitrianskych univerzitných dní si tradičné podujatie záujemcovia užili podľa plánu v pondelok 6. mája 2024. Stretli sa o 18.30 h pred ŠD Zobor, kde im čas do odchodu spríjemňovali rôzne súťaže.
R nud24zobor 01w
Na Pyramídu sa po 19.00 h vydala skupina zhruba 50 študentov, absolventov i zamestnancov našej univerzity, nechýbali medzi nimi ani pravidelní účastníci tejto akcie, ktorá sa úspešne traduje už od prvých ročníkov Nitrianskych univerzitných dní. Podujatiu vládli výborné počasie, dobrá nálada a kolektívny duch s cieľom zažiť pekné spoločné chvíle v prírode,“ hovorí Mgr. Lucia Spodniaková, predsedníčka Študentského parlamentu UKF, ktorý akciu pripravil.
Organizačne sa na nej podieľali najmä členovia ŠP Mgr. Štefan Mikla, Tomáš Rafaj, Adam Holečka, Boris Brath a Bc. Marek Vojtko. O bezpečnosť účastníkov sa starali traja študenti urgentnej zdravotnej starostlivosti z Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF, našťastie, ich zásah nebol potrebný.
R nud24zobor 02w
Odmenou za námahu boli pre zúčastnených krásny výhľad na nočnú Nitru a nezabudnuteľné chvíľky pri ohníku a opekaní špekačiek. Koho výstup príliš neunavil, mohol aj tu na vrchole pokračovať v rôznych súťažiach. Ceny do nich aj suroviny na občerstvenie zakúpil Študentský parlament UKF. „Myslím si, že sa Výstup na Zobor opäť vydaril. Účastníci si užili priateľskú atmosféru a urobili aj niečo pre svoje zdravie. Spokojní sa domov rozchádzali okolo 22.00 h,“ dodala Mgr. Lucia Spodniaková.

Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií