ŠVOUČ na Filozofickej fakulte

Filozofická fakulta a jej katedry organizujú pravidelne v jarných mesiacoch súťaž v rámci Študentskej vedeckej, odbornej a umeleckej činnosti. Ide o najvýznamnejšie podujatie fakulty, ktoré je špeciálne zamerané na vedecko-výskumnú a umeleckú činnosť študentov. Ich záujem neutíchol ani tohto roku. Do tohtoročnej súťaže, ktorá sa konala 15. apríla, sa prihlásilo 229 študentov so 193 prácami. Súťažilo sa v 23 sekciách na takmer všetkých katedrách. O víťazných prácach, ktoré posudzovali pedagógovia z katedier, rozhodli odborné komisie. Diplomy odovzdal víťazom ŠVOUČ dekan fakulty prof. Bernard Garaj na slávnostnom podujatí 5. mája 2015. Keďže práce by nemali šancu v silnej konkurencii zvíťaziť bez náležitej synergie so školiteľmi, dekan fakulty zároveň udelil ďakovný list za aktívny podiel na rozvoji študentskej a odbornej činnosti a vedenie prác študentov v akademickom roku 2014/15 doc. PhDr. Borisovi Michalíkovi, PhD., prof. PhDr. Jaroslavovi Čukanovi, CSc., PhDr. Eve Al-Absiovej, PhD., doc. PhDr. Marwanovi Al-Absimu, CSc., PhDr. Michaele Dubskej, PhD., PhDr. Michalovi Kurpašovi, PhD., PhDr. Mariánovi Žabenskému, PhD., Mgr. Jurajovi Skačanovi, PhD., Mgr. Miriam Oravcovej, PhD., a PhDr. Petre Pappovej, PhD.