L3-banner-media

Fyzika nie je strašiak, ale zábava

Tábor FAJN – Fyzika Ako Ju Nepoznáme – patrí medzi najstaršie fyzikálne tábory na Slovensku a tento rok oslavuje svoje okrúhle výročie. Občianskemu združeniu VAU a Katedre fyziky UKF v Nitre sa tento rok podarilo zorganizovať až dva turnusy, pričom práve ten druhý sa nesie v znamení osláv a deti počas neho zažijú všetko to naj- krajšie, zábavnejšie, obľúbenejšie a objaviteľské, čo sa za desať rokov podarilo vytvoriť a zozbierať. Týždňového súboru osláv fyziky, ktorý bude prebiehať v termíne 20. až 24. júla 2015 v priestoroch Fakulty prírodných vied UKF v Nitre, sa zúčastní 23 detí a veríme, že úspešne odštartuje ďalšiu desiatku fyzikálnych táborov združenia VAU a UKF.
Tábor FAJN je denný tábor, ktorý je zameraný na fyziku a aj počas prázdninových dní sa snaží deti zábavnou formou priučiť fyzike. "Za desať rokov svojej existencie si našiel svoje miesto v množstve druhov a typov táborov na Slovensku a s radosťou môžeme povedať, že je nielen jeden z najstarších táborov tohto typu u nás, ale z roka na rok sa teší čoraz väčšej popularite," skonštatovala organizátorka táborov PaedDr. Ľubomíra Valovičová. 
V rámci jubilejného desiateho ročníka si organizátori pripravili opäť niečo nevšedné a zábavné. Prvým lákadlom budú tie naj experimenty za desať rokov existencie FAJN-u. Druhým lákadlom bude množstvo exkurzií a „výjazdov“ z domovského sídla táboru, a neposledným a nemenej lákavým je fakt, že organizátori si pre deti pripravili množstvo aktivít, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať ako nemožné a nereálne.
Hlavná myšlienka tábora je oslava fyziky očami detí. Zo samotnej myšlienky vyplýva, že počas jedného týždňa budú mať deti možnosť objaviť fyziku v meste, v domácnosti, skrotiť nespútané živly prírody, oboznámiť sa s príbehom energie, podať výkony hodné olympijských športovcov a nakoniec sa budú môcť zahrať na jadrových fyzikov a navštíviť atómovú elektráreň v Mochovciach. 
Pestrý a bohatý program jubilejného ročníka je zárukou, že každé dieťa si nájde niečo, čo sa mu bude páčiť a bude na to do konca leta spomínať.

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo