L3-banner-media

Festival s chuťou

Filmový festival Agrofilm 2015 spája filmy, vedu, výskum a chuťové zážitky z oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva a tvorby vyváženého a pestrého životného priestoru. Festival bude aj tento rok v dňoch 28. septembra do 2. októbra 2015 cestovať za svojimi divákmi a ponúkať im zážitky všetkých zmyslov. Festivalové filmy sa budú premietať na univerzitách vo Zvolene a Nitre, na stredných školách, v prostredí výskumných ústavov, ale aj v obchodných centrách. Obrazový a zvukový zážitok bude dopĺňaný o chuťové vnemy, kde výskumníci ponúknu ochutnávku svojich klobások, jaterničiek, medu a ďalších dobrôt vyrobených podľa receptov starých materí, ale s vedeckým pohľadom na ich kvalitu.
Filmoví tvorcovia z celého sveta predvedú širokú paletu filmov z celého názorového spektra a najrôznejších filmových výrazových prostriedkov na tému „Poľnohospodárstvo nie je veda ale umenie“.
V hlavnej festivalovej súťaži ocení filmy porota zložená z filmárov zo štyroch krajín spolu s výskumníkmi a agroodborníkmi. 
Spojenie filmového umenia a vedy sa už niekoľkokrát osvedčilo. Festivalový program obohacuje pravidelný seminár vždy na originálnu tému, ktorý sa koná tradične v strede festivalového týždňa, tentokrát v stredu 30. septembra. Tentokrát bude venovaný Greeningu a farmovému chovu divej zveri.
Festival je malý svojím rozpočtom, ale veľký tímom nadšených ľudí, ktorí chcú sprostredkovať množstvo neopakovateľných zážitkov a veľa nového poznania divákom a návštevníkom festivalu, a robia to s chuťou...

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo