Festival s chuťou

Filmový festival Agrofilm 2015 spája filmy, vedu, výskum a chuťové zážitky z oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva a tvorby vyváženého a pestrého životného priestoru. Festival bude aj tento rok v dňoch 28. septembra do 2. októbra 2015 cestovať za svojimi divákmi a ponúkať im zážitky všetkých zmyslov. Festivalové filmy sa budú premietať na univerzitách vo Zvolene a Nitre, na stredných školách, v prostredí výskumných ústavov, ale aj v obchodných centrách. Obrazový a zvukový zážitok bude dopĺňaný o chuťové vnemy, kde výskumníci ponúknu ochutnávku svojich klobások, jaterničiek, medu a ďalších dobrôt vyrobených podľa receptov starých materí, ale s vedeckým pohľadom na ich kvalitu.
Filmoví tvorcovia z celého sveta predvedú širokú paletu filmov z celého názorového spektra a najrôznejších filmových výrazových prostriedkov na tému „Poľnohospodárstvo nie je veda ale umenie“.
V hlavnej festivalovej súťaži ocení filmy porota zložená z filmárov zo štyroch krajín spolu s výskumníkmi a agroodborníkmi.
Spojenie filmového umenia a vedy sa už niekoľkokrát osvedčilo. Festivalový program obohacuje pravidelný seminár vždy na originálnu tému, ktorý sa koná tradične v strede festivalového týždňa, tentokrát v stredu 30. septembra. Tentokrát bude venovaný Greeningu a farmovému chovu divej zveri.
Festival je malý svojím rozpočtom, ale veľký tímom nadšených ľudí, ktorí chcú sprostredkovať množstvo neopakovateľných zážitkov a veľa nového poznania divákom a návštevníkom festivalu, a robia to s chuťou...