Naši študenti úspešní v literárnej súťaži

Víťazom literárnej súťaže pre študentov vysokých škôl Matičná esej na tému Odkaz Ľudovíta Štúra dnešku sa stal Milan Kolesík z Univerzity Konštantína filozofa v Nitre s esejou Ľudovít Štúr ako osobnosť svojej i našej doby. Vyhlásenie výsledkov súťaže bolo programovou súčasťou osláv 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra, ktoré sa konali 24. októbra v Uhrovci. TASR o tom informoval vedecký tajomník Matice slovenskej (MS) Peter Cabadaj.
Druhé miesto získala Romana Švecová z UKF Nitra a tretie Vladimíra Vrajová z Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici. "Zameraním a cieľom súťaže bolo esejistickou formou reflektovať mnohostrannú osobnosť a nadčasový odkaz Ľ. Štúra a jeho generácie. Do súťaže, ktorej uzávierka bola 31. júla, poslalo texty 127 študentov vysokých škôl zo Slovenska i Česka," uviedol Cabadaj.
Autori víťazných esejí získali finančnú odmenu, ich texty uverejnia v literárnej prílohe Slovenských národných novín Orol tatranský, dodal vedecký tajomník MS.
Zdroj: TASR.