Nitra opäť ožije študentskými dňami

V dňoch 16. až 27. novembra 2015 bude mesto Nitra a obe nitrianske univerzity žiť Študentskými dňami nitrianskych univerzít. Ide o súbor spoločenských, kultúrnych a športových podujatí študentov Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Nenechajte si ujsť tradičné podujatia, ktoré sa každoročne stretávajú s veľkým záujmom študentov a obyvateľov mesta Nitra, ako sú umelecké koncerty, workshopy, divadelné a filmové predstavenia, športové zápasy, bierfest, milkiáda, darovanie krvi, exhibičný hokejový zápas UKF a SPU, večerný beh Nitrou a mnohé ďalšie.
Za zmienku určite stojí aj beseda s majstrom sveta v chôdzi na 50 km Matejom Tóthom, ktorý je absolventom našej univerzity, či Univerzitný imatrikulačný ples UKF v Nitre, ktorý bude vrcholovým podujatím študentských dní.
Rektor UKF v rámci študentských dní aj tento rok prijme a odmení študentov, ktorí sa zaslúžili o šírenie dobrého mena našej univerzity reprezentáciou v študijnej oblasti, oblasti vedy, športu a kultúry.
Autor a editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová