L3-banner-media

Študentské dni v znamení športu

V termíne od 18. do 26. novembra 2015 sa v priestoroch Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a vo fitness centre Bodyworld Mlyny uskutočnili turnaje a zápasy študentiek a študentov oboch nitrianskych univerzít v rôznych športoch, ktoré boli súčasťou tohtoročných Študentských dní nitrianskych univerzít. Organizačne sa na príprave podujatí podieľali študenti 2. ročníka magisterského odboru Telesná výchova a študenti 1. ročníka odboru Šport a rekreácia pod vedením pedagógov z Katedry telesnej výchovy a športu PF UKF.
ŠDNU otvoril Futsalový turnaj s celkovým počtom 9 tímov, ktoré hrali skupinovým systémom s postupom do semifinále a následne do finále. Na prvom mieste sa umiestnil tím „GEO“ (Jozef Jaroš, Michal Valenčík, Lukáš Szekfü) pred tímom „Piataci“ (Adam Rusznák, Matej Švajda, Kristián Pindeš, Juraj Jančiar, Dušan Kazár, David Fodor - všetci UKF) a tímom „Rekreanti“ (Ľuboš Hargaš, Martin Šumichrast, Adam Reichel, Martin Barta, David Eliáš a Petar Caglevič – všetci UKF). Jozef Jaroš bol so siedmimi gólmi vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja.
Mimoriadne kvalitné finále mixvolejbalového turnaja v tuhom boji lepšie zvládli študenti UKF z tímu „Flower power“ v zložení Ľubica Kráľová, Juraj Kalužný, Maroš Rusňák, Deana Simeonová, Ján Šuba, Matej Meliška, Peter Porubský, ktorí porazili tím „Expendables“ (Júlia Majerová, Lena Burcáková, Šivo Marek, Zálešák Tomáš, Martin Drienovský, Filip Lukůvka, Radoslav Trgiňa). Na treťom mieste sa umiestnil tím „Gutkovci“ (Andrea Gútová, Samuel Rosinský, Robert Kalma, Andrea Safárová, Michal Priškin, Matúš Kozub a Lucia Poláčková). Tímy na druhom a treťom mieste reprezentovali študenti oboch univerzít.
Streetbasketbal sa na podujatiach študentských dní objavil po dlhšej dobe. Súťažilo v ňom 5 tímov, systémom každý s každým. Celkovým víťazom sa stal tím „ŠOG“ pred „Fínskymi kuchármi“ a „Go bananas“.
Aerobikový maratón, v ktorom mohli dievčatá a chlapci počas troch hodín skúsiť svoje schopnosti v aerobiku, zumbe a tanečnom aerobiku, najlepšie zvládla Lucia Pintová z SPU pred Danielou Kasalovou z UKF a Veronikou Svetlíkovou z SPU. Štvrté miesto získal Denis Marek z SPU.
V individuálnych športoch dominovali študenti UKF. V stolnom tenise sa na prvých troch miestach umiestnili René Očenáš, Jeremiáš Straka a Ján Jakubík z UKF. V kategórii žien to boli Barbora Kaľavská, Ana Vatlavič, a Adriana Martišiaková, taktiež z UKF.
Silový trojboj, ktorý mal v rámci ŠDNU premiéru, sa realizoval vo fitness centre Bodyworld Mlyny. Celkovo sa na prvom mieste umiestnil Peter Krošlák pred Vladimírom Ptačinom a Adriánom Mikelom. V ženskej kategórii sa na prvom mieste umiestnila Lea Kubicová z UKF. V individuálnych disciplínach sa najlepšie umiestnili: mŕtvy ťah a drep – Peter Krošlák a v drepe Roland Gažúr.
O kolektívne športy bol veľký záujem. V mixvolejbale sa zaregistrovalo 10, v streetbasketbale 5 a vo futsale 9 družstiev. Z individuálnych športov najviac ľudí vylákalo jesenné počasie do Behu Nitrou, aerobik si zacvičilo 33 študentov, v silovom trojboji súťažilo 12 a v stolnom tenise 43 študentov.
Organizátorom ďakujem za vynikajúci priebeh, ako aj za zabezpečenie všetkých podujatí.
Autor článku: Mgr. Natália Czaková, PhD.
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Autori fotografií: študenti a pedagógovia Katedry telesnej výchovy a športu