L3-banner-media

Tradícia akademických plesov pokračuje

Už 9. Akademický ples nitrianskych univerzít sa konal v sobotu 16. januára 2016, a to pod záštitou prof. RNDr. Ľubomíra Zelenického, CSc., rektora Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, a Dr.h.c. prof. Ing. Petra Bielika, PhD., rektora Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. V priestoroch Estrádnej haly Parku kultúry a oddychu v Nitre boli pre účastníkov plesu pripravené ukážky štandardnej plesovej choreografie a latinskoamerických tancov v podaní nitrianskej Akadémie tanca, kubánske rytmy predviedol spevák Lazaro a staré dobré časy pripomenuli svetové melódie z rokov dvadsiatych až štyridsiatych zoskupenia Paper Moon Trio.
Na počúvanie a do tanca hrali Milan Veróny & Band, Lucia Bakaiová a Alena Pajtinková (spev) a DJ Roman, a tradičná Cimbálová muzika Jožky Severina z Kostic. Nechýbalo dobré víno, chutné jedlo, bohatá tombola a výborná nálada. Plesom sprevádzali Simona Kačmárová a Marián Stolár.
Podujatie je pokračovaním kultúrno-spoločenskej tradície akademických plesov, ktoré majú ohlas a spoločenskú prestíž nielen v priestore našich univerzít, ale aj v širšom nitrianskom regióne.
Autor a editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Autor fotografií a videoreportáže: Ing. Ján Csillag

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo