Tradícia akademických plesov pokračuje

Už 9. Akademický ples nitrianskych univerzít sa konal v sobotu 16. januára 2016, a to pod záštitou prof. RNDr. Ľubomíra Zelenického, CSc., rektora Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, a Dr.h.c. prof. Ing. Petra Bielika, PhD., rektora Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. V priestoroch Estrádnej haly Parku kultúry a oddychu v Nitre boli pre účastníkov plesu pripravené ukážky štandardnej plesovej choreografie a latinskoamerických tancov v podaní nitrianskej Akadémie tanca, kubánske rytmy predviedol spevák Lazaro a staré dobré časy pripomenuli svetové melódie z rokov dvadsiatych až štyridsiatych zoskupenia Paper Moon Trio.
Na počúvanie a do tanca hrali Milan Veróny & Band, Lucia Bakaiová a Alena Pajtinková (spev) a DJ Roman, a tradičná Cimbálová muzika Jožky Severina z Kostic. Nechýbalo dobré víno, chutné jedlo, bohatá tombola a výborná nálada. Plesom sprevádzali Simona Kačmárová a Marián Stolár.
Podujatie je pokračovaním kultúrno-spoločenskej tradície akademických plesov, ktoré majú ohlas a spoločenskú prestíž nielen v priestore našich univerzít, ale aj v širšom nitrianskom regióne.
Autor a editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Autor fotografií a videoreportáže: Ing. Ján Csillag