Adela Banášová na katedre žurnalistiky

Katedru žurnalistiky Filozofickej fakulty UKF v Nitre navštívila dňa 5. apríla 2016 známa slovenská moderátorka Adela Banášová, ktorá študentom, ale aj pedagógom sprostredkovala zaujímavé informácie nielen o svojich profesijných začiatkoch, ale aj o zákulisí úspešných mediálnych projektov, ktoré moderovala/moderuje. Jej „mediálna cesta“ sa začala ešte v období gymnaziálnych štúdií, keď pripravovala ankety v uliciach mesta, neskôr odštartovala svoje dlhoročné pôsobenie vo Fun rádiu a do povedomia širokej verejnosti sa dostala vďaka moderovaniu speváckej súťaže Slovensko hľadá Superstar.
V súčasnosti sa moderátorsky podieľa na viacerých úspešných projektoch vo verejnoprávnych i súkromných médiách  (Milujem Slovensko, Chart show, Trochu inak, Spojky). Počas stretnutia priblížila špecifiká práce vo verejnoprávnych a komerčných médiách, ktoré demonštrovala na konkrétnych príkladoch z praxe, ale dotkla sa aj témy moderátorských zručností a spôsobov ich rozvíjania. Ako v tejto súvislosti  uviedla, veľmi dôležité je zachovať si autentickosť a vernosť sám sebe a nespoliehať sa v živote a práci na jedinú víziu.
Záujem i početné otázky z publika dokazujú, že cyklus stretnutí so zástupcami typovo i názorovo odlišných médií, ktoré už niekoľko rokov organizuje katedra žurnalistiky, majú nepochybne zmysel a prispievajú k účinnému prepojeniu novinárskej teórie a praxe.
Autor článku: PhDr. Jitka Rožňová, PhD.
Autor fotografií: Mgr. Martin Kabíček
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová