Mikulášsky darček pre študentov a pedagógov žurnalistiky

V pondelok 5. decembra 2016 popoludní zavítal na Katedru žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre jej absolvent, majster sveta a olympijský víťaz v chôdzi z Ria Matej Tóth. V rámci diskusie na tému Súčasná športová žurnalistika očami profesionálneho športovca vyzdvihol význam vzdelania v odbore žurnalistika pre jeho profesiu: predovšetkým v schopnosti komunikácie s novinármi, sebaprezentácie a riadenia vlastného PR.
Pri odpovediach na otázky študentov sa Matej Tóth vyjadril ku kvalite slovenskej žurnalistiky, konkrétne k miestu a priestoru venovanému atletike, bulváru, serióznym médiám a k problematike vzťahov športovcov a novinárov. Pripustil, že by sa v budúcnosti, po skončení aktívnej športovej kariéry, mohol profesionálne vrátiť k oblasti svojho štúdia: či už v pozícii novinára alebo v rámci športového manažmentu, či PR. Už dnes pôsobí v mnohých športových komisiách a práca na budovaní dobrého mena atletiky sa mu páči.
Na záver poskytol rozhovor Mediálnemu centru Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.
2016 ff Toth1
Študenti pozorne počúvajú diskusiu.
2016 ff Toth2
Matej Tóth odpovedá na otázky študentov katedry žurnalistiky.
2016 ff Toth3
V obkľúčení študentov z Mediálneho centra FF UKF v Nitre.

Autor textu: Mgr. Andrea Chlebcová Hečková, PhD.
Autor fotografií: Ivana Froľová
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová