Júnové stretnutie Klubu informatikov

Na júnový Klub informatikov so Zuzanou Molčanovou zo spoločnosti Microsoft s témou Trieda ako tím v cloude prišlo 27 účastníkov. Dozvedeli sme sa, čo sú Microsoft Teams alebo Microsoft OneNote a ich použiť na komunikáciu, spoluprácu, zdieľanie informácií a podkladov na vyučovanie. Všetci účastníci odišli s vlastným Office 365 účtom a nič im tak nebráni vo využívaní technológií pre 21. storočie. Zuzana Molčanová vyštudovala učiteľstvo fyziky a informatiky na FMFI UK v Bratislave. Tri roky učila fyziku a informatiku na súkromnej základnej škole a zároveň spravovala IT. Teraz pracuje ako manažér akademických programov v spoločnosti Microsoft pre oblasť Slovensko. Venuje sa školám, učiteľom, či študentom. Organizuje konferencie a workshopy pre učiteľov, kde im ukazuje možnosti využitia Microsoft technológií vo vyučovaní. Mentorovala učiteľov v rámci iniciatívy Komenského inštitút. V súčasnosti vidí veľký potenciál v hre Minecraft pre vzdelávacie účely a aj preto sa stala jedným z dvoch certifikovaných trénerov hry Minecraft: Education Edition na Slovensku.
Klub informatikov organizuje občianske združenie eTeacher, o.z. v spolupráci s Katedrou informatiky FPV UKF v Nitre. Cieľom klubu je umožniť učiteľom rozširovať si svoje poznatky z rôznych oblastí informatiky a informačnej spoločnosti. Klub ponúka priestor na neformálne stretnutia učiteľov z rôznych stupňov škôl s expertmi z oblasti programovania, počítačových sietí, internetovej bezpečnosti, spracovania údajov, robotiky, umelej inteligencie ale aj z oblasti neformálneho vzdelávania. Klub ponúka priestor na spoluprácu s inými občianskymi združeniami ako aj priestor na prepojenie učiteľov a odborníkov z firiem.
Text: Peter Švec, Martin Cápay, FPV - Katedra informatiky
Foto: Mgr. Miroslav Kadlečík, FPV - Dekanát Fakulty prírodných vied