Univerzitná kvapka krvi

Katedra ošetrovateľstva Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva  Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR organizovala dňa 24. novembra 2015 mobilný odber krvi. Toto humanitné podujatie spojené s dobrovoľným darovaním krvi bolo súčasťou aktivít zaradených do programu Študentských dní nitrianskych univerzít. Skutočnosť, že darovať krv má veľký význam, pretože práve ona môže zmeniť, či zvrátiť osud iného človeka a zachrániť mu život, si uvedomilo 73 dobrovoľných darcov krvi. Pracovníci z mobilnej odberovej jednotky hodnotili odber veľmi pozitívne, nakoľko veľká časť darcov mala negatívny Rh faktor. Krv darovali študenti, ale aj zamestnanci UKF v Nitre, za čo im vyjadrujeme veľké poďakovanie.
Autorka článku: PhDr. Erika Krištofová, PhD., koordinátorka podujatia
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová