„Špičkové vedecké tímy vysokých škôl na Slovensku“

Akreditačná komisia (AK), poradný orgán vlády SR, zverejnila 2. výzvu na predkladanie návrhov v rámci projektu „Identifikácia špičkových vedeckých tímov vysokých škôl na Slovensku“. AK sa týmto projektom usiluje zviditeľniť a finančne podporiť vysokoškolské pracoviská – špičkové vedecké tímy, ktoré spĺňajú náročné medzinárodné štandardy, majú vedecké výsledky uznávané vo svete a poskytujú kvalitné vzdelávanie.
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre dňa 14. septembra 2016 predložila AK na posúdenie 7 návrhov špičkových tímov:

Fakulta prírodných vied

Názov: Regulačné mechanizmy v agrobiológii živočíchov a biomedicíne
Členovia tímu: prof. h. c. prof. Dr. MVDr. Jozef Laurinčík, DrSc., prof. RNDr. Alexander Sirotkin, DrSc., prof. RNDr. Monika Martiniaková, PhD., prof. RNDr. Radoslav Omelka, PhD.
Oblasť výskumu: 13 vedy o živej prírode, 19 poľnohospodárske a lesnícke vedy

Filozofická fakulta

Názov: Etické výzvy pre 21. storočie

Členovia tímu: prof. PaedDr. ThDr. Roman Králik, Th.D., doc. PhDr. Jarmila Jurová, PhD., doc. PhDr. PaedDr. Peter Kondrla, PhD., Mgr. Andrej Gogora, PhD., PhDr. Martina Pavlíková, PhD.
Oblasť výskumu: 2 humanitné vedy

Názov: Jazyk, komunikácia a ich výskumné aplikácie
Členovia tímu: prof. PhDr. Gabriela Miššíková, CSc., prof. PaedDr. Zdenka Gadušová, CSc., prof. PhDr. Edita Gromová, CSc., prof. PhDr. Daniela Müglová, CSc., doc. RNDr. Daša Munková, PhD., doc. PaedDr. Eva Stranovská, PhD., doc. Mgr. Štefan Beňuš, PhD.
Oblasť výskumu: 2 humanitné vedy, 1 pedagogické vedy

Názov: Nitriansky interdisciplinárny tím pre výskum umeleckej komunikácie
Členovia tímu: prof. PhDr. Ľubomír Plesník, DrSc., prof. PhDr. Július Fuják, PhD., prof. PhDr. Eva Kapsová, CSc., doc. PhDr. Renáta Beličová, PhD., doc. PhDr. Zoltán Rédey, PhD., doc. Mgr. Juraj Malíček, PhD., doc. Mgr. Miroslav Ballay, PhD.
Oblasť výskumu: 2 humanitné vedy

Názov: Slovanské kultúrne prostredie v reflexii byzantského hodnotového systému
Členovia tímu: prof. PhDr. Peter Žeňuch, DrSc., prof. ThDr. Ján Zozuľak, PhD., doc. PhDr. Peter Ivanič, PhD., doc. PhDr. Martin Hetényi, PhD.
Oblasť výskumu: 2 humanitné vedy, 3 historické vedy a etnológia

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Názov: Bilingvizmus a výskum maďarského jazyka v geografickom priestore strednej Európy
Členovia tímu: Dr. habil. PhDr. István Kozmács, PhD., PaedDr. Gábor Nagy, PhD., prof. dr. habil János Pusztay, CSc., doc. PhDr. Anna Sándorová, PhD., Dr. habil. Mgr. Ildikó Vančo, PhD.

Názov: Stredoeurópske medziliterárne vzťahy
Členovia tímu: Dr. habil. PaedDr. Žofia Bárcziová, PhD., Dr. habil. PaedDr. Krisztián Benyovszky, PhD., Dr. habil. Mgr. Zoltán Németh, PhD., Mgr. Gabriela Petres, PhD., prof. PhDr. Miloš Zelenka, DrSc., prof. PhDr. Tibor Žilka, DrSc.