Študentka UKF víťazkou súťaže Učiteľ Slovenska

Študentka externého doktorandského štúdia na Katedre techniky a informačných technológií Pedagogickej fakulty UKF Ing. Zuzana Tkáčová sa stala víťazkou súťaže Učiteľ Slovenska. Súťaž prebehla pod záštitou CEEV Živica a Komenského inštitútu a prihlásilo sa do nej 312 učiteľov základných a stredných škôl, učiteľov na čiastočný úväzok a školiteľov v online kurzoch, z ktorých sa do užšieho výberu dostalo 100 súťažiacich. Odbornou komisiou bolo do posledného kola nominovaných TOP 10 finalistov. Organizátori meno víťazky vyhlásili netradične – vyslali ho do vesmíru na obežnú dráhu slovenskej družice s názvom skCube a z nej prijali signál v podobe morzeovky. Okrem finančnej odmeny čaká na výherkyňu ocenenie Global Teacher Prize.
Víťazke blahoželáme a prajeme jej veľa ďalších úspechov.
Viac o súťaži a práci Ing. Zuzany Tkáčovej si môžete prečítať v článku Študentka UKF v súťaži Učiteľ Slovenska.

Text: doc. PaedDr. Danka Lukáčová, PhD. – Katedra techniky a informačných technológií PF
Fotografia v perexe: www.sme.sk (Soňa Sadloňová)