Študentka UKF šiesta na juniorských MS v Keni

Po Emme Zapletalovej, ktorá sa nedávno stala majsterkou Európy do 23 rokov, prichádza na UKF ďalšia šikovná atlétka. Viktória Forster, ktorá nastupuje do prvého ročníka v odbore šport a rekreácia, sa na XVIII. juniorských Majstrovstvách sveta v Nairobi prebojovala do finále v behu na 100 m aj na 100 m prekážok.
Na hladkej stovke sa jej darilo, keď v semifinále vytvorila slovenský juniorský rekord časom 11,54, ktorý vo finále vyrovnala. V konečnom zúčtovaní to stačilo na 6. miesto, a aj keď ju od medaily delili len tri stotiny, Viktória je spokojná.
„Dúfala som, že by čas mohol byť aspoň o trošičku lepší, ale mám radosť aj z vyrovnaného rekordu. Som šiesta – strašne sa teším! Ak by mi niekto pred šampionátom povedal, že na stovke budem vo finále šiesta, vysmiala by som ho,“ priznala po pretekoch mladá šprintérka.
Forster Adlerova Nairobi 2021
Viktória Forster s trénerkou Katarínou Adlerovou.
Slovami chvály nešetrila po pretekoch ani Viktóriina trénerka Katarína Adlerová, bývalá absolventka Pedagogickej fakulty UKF.
„Predviedla super štart i celý beh, nenašla som na ňom takto narýchlo žiadnu chybu. Chýbalo azda len kúštik športového šťastia v závere. Tri stotinky od medaily zamrzia, ale verím, že v budúcnosti sa Viktória medzi poprednými šprintérkami nestratí a vybojuje si medzi nimi miesto.“
Finále behu na 100 m prekážok sprevádzala smola a pády. Nevyhli sa ani Viktórii, ktorá na ôsmej prekážke zakopla a vyšla zo svojej dráhy. Aj keď dobehla na 5. mieste, dodatočne ju diskvalifikovali. Ani takáto skúsenosť ju však neobrala o výsledný dobrý pocit.
„Som sklamaná, lebo som mala obrovskú šancu na dobrý výsledok. Také sú však prekážky a s tým, čo sa stalo, sa musím zmieriť. Po páde dvoch súperiek, ktorý som, samozrejme, vnímala, som asi veľmi chcela a ôsmu prekážku som zobrala ľavým kolenom a už som to neustála. Ťažko sa hodnotí takýto výkon, ale už len fakt, že som sa do finále dostala, je veľká vec. Keď som išla do Nairobi, ani mi nenapadlo, že sa dostanem do finále a o dvoch už ani nehovoriac. Škoda, že čerešničku sa mi na tortu nepodarilo dať, ale aj tak som veľmi spokojná,” zhodnotila Forster.
VF2 660x400
Viktórii gratulujeme ku krásnemu umiestneniu. Pre viac informácií o slovenských atlétoch, medzi ktorými sa stále vyskytujú mená späté s našou univerzitou, odporúčame sledovať web Slovenského atletického zväzu.
Text: Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: SAZ (mi)