Rektor udelil ceny za medzinárodne akceptovanú publikačnú činnosť

Rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., udelil Cenu rektora za medzinárodne akceptovanú publikačnú činnosť zamestnancom univerzity a doktorandom v dennej forme štúdia za publikácie evidované v rámci platformy konzorcia Web of Knowledge v databázach Web of Science-Core Collectin (WOS), Current Contents Connect (CCC) a databáze Scopus za obdobie vykazovania október 2016 – september 2017. Podmienkou pre udelenie Ceny rektora bola evidencia publikácie v knižničnom informačnom systéme UKF (KIS) a uvedenie oficiálnej afiliácie univerzity v príspevku. Ocenenie bolo udelené za kategórie ADC, ADD, ADM a ADN indexovaných príspevkov v medzinárodných licencovaných databázach.
Udelenie ceny rektora, ktorá je spojená s finančným ohodnotením, má podnecovať zamestnancov a doktorandov k zintenzívneniu tvorivej činnosti, vytváraniu pozitívneho obrazu univerzity a zlepšeniu postavenia univerzity pri vonkajších hodnoteniach vrátane hodnotenia v procesoch komplexnej akreditácie.
V tomto hodnotenom období rektor ocenil 146 zamestnancov na plný pracovný úväzok v celkovej výške odmien 79 712 € a 26 denných doktorandov v celkovej výške motivačných štipendií 3 990 €  za 218 publikačných jednotiek. Celkový trend a rast publikačnej aktivity svedčí o dobrom tvorivom potenciáli autorov.
Ocenenie bude v zmysle čl. 2 Smernice UKF č. 17/2016 Oceňovanie zamestnancov UKF a doktorandov v dennej forme štúdia za mimoriadne výsledky vo vedeckej a umeleckej činnosti zamestnancom udelené formou priznania mimoriadnych odmien a doktorandom bude udelené formou motivačných štipendií. V prípade spoluautorstva sa odmena, resp. motivačné štipendium delí počtom spoluautorov z UKF.
Všetkým oceneným gratulujeme!
Autor textu: prof. Ing. Zdenka Rózová, CSc.
Autor ilustračnej fotografie: Ľubo Balko

Najčítanejšie články