Na UKF mieri britský veľvyslanec

23. novembra 2018 navštívi Univerzitu Konštantína Filozofa veľvyslanec Veľkej Británie J. E. Andrew Garth. Predstaví sa s prednáškou na tému Brexit, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní. Prednáška bude prebiehať v anglickom jazyku a uskutoční sa v hlavnej budove UKF na Tr. A. Hlinku 1 v miestnosti P-6 o 11.00 h. Po nej vznikne priestor pre otázky v rámci diskusie.
Andrew Garth je britský diplomat. V diplomatických službách Spojeného kráľovstva pôsobí od roku 1988. Pracoval ako atašé vo Varšave, istý čas pôsobil v Ázii. Venoval sa rozvíjaniu medzinárodného obchodu a pracoval v oblasti exportu britských firiem. Na poste veľvyslanca Spojeného kráľovstva na Slovensku pôsobí od roku 2014.
Ako veľvyslanec reprezentuje britskú kráľovnú a vládu Spojeného kráľovstva. Zodpovedá za smerovanie a prácu veľvyslanectva a konzulátov vrátane politickej práce, obchodu a investícií, tlačových a kultúrnych vzťahov, vízových a konzulárnych služieb.
Andrew Garth
Text: Mgr. Tímea Kamenická – Referát pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci R