Realizácia investičných zámerov na UKF v Nitre

Vážené kolegyne,
Vážení kolegovia,
medzi najdôležitejšie úlohy každej univerzity patrí jej rozvoj a pokrok po všetkých stránkach, vrátane modernizácií a budovania priestorov, ktoré vytvárajú pedagógom a študentom nové možnosti  ich vlastného napredovania či spoločenského a kultúrneho vyžitia. Jednou z ambícií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre je byť modernou a dynamickou školou európskeho rozmeru.
Dôkazom toho je aj nedávne otvorenie Pavilónu hudby, ktorý doň nielen zapadá, ale svojím unikátnym charakterom, architektonickým riešením a funkčným využitím, môže konkurovať aj obdobným budovám inde v Európe.
V napĺňaní svojich zámerov univerzita pokračuje výstavbou stavebného diela „Laboratória a učebne Fakulty prírodných vied UKF v Nitre“ na pozemku p. č. 1340/1a na Triede A. Hlinku. Laboratóriá a učebne umožnia skvalitnenie výučby a výskumu na Fakulte prírodných vied UKF v Nitre, čo okrem iného prispeje v nasledujúcom období k úspešnej akreditácii. Samotnej výstavbe  predchádzal výrub drevín realizovaný v roku 2015. Univerzita sa súčasne zaviazala zabezpečiť na náhradných pozemkoch výsadbu nových stromov a krov, s cieľom zachovať okrasnú zeleň v univerzitnom objekte.
Otvorením nového Pavilónu hudby Katedra hudby uvoľnila priestory na hlavnej budove UKF v Nitre na Triede A. Hlinku 1, ktoré je potrebné pred ich novým využitím zrekonštruovať.
V najbližšom období sa v súvislosti s výstavbou laboratórií a rekonštrukciou priestorov po Katedre hudby budú realizovať stavebné práce, ktoré prinesú zvýšenie hlučnosti. Radi by sme Vás požiadali o toleranciu a trpezlivosť.
vedenie Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre
1DX 2821  1DX 2817