Odbory pozývajú: Povolanie pápež

Rada ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre oznamuje členom odborov, ako aj ostatným zamestnancom, že plánujeme návštevu pôvodného slovenského muzikálu Povolanie pápež dňa 14.11.2016 (pondelok) so začiatkom o 18,30 hod. vo veľkej sále DAB v Nitre. Cena vstupenky: 20 €/os. v 3-4 rade.
Muzikál predstavuje veľkoryso budované a inscenačne spracované hudobno-dramatické dielo na nitrianskom javisku. Ide o dielo, ktoré zobrazuje osobnosť Karola Wojtylu – Jána Pavla II. ako charizmatickú osobnosť, ktorá okrem teologického poslania mala významnú politickú a diplomatickú misiu vo víre zložitého sveta. Mal sociálne cítenie, bol intelektuálom a mysliteľom, súčasne dokázal očariť svet svojou prostotou a priamosťou.
Autor: Daniel Hevier – Gabo Dušík, réžia: Jerzy Jan Poloński /Poľsko/, do realizácie predstavenia sa herecky zapojí takmer celý herecký súbor DAB a množstvo externistov. Hlavnú postavu hrá J. Gallovič.
Záujemcovia sa môžu prihlásiť na sekretariáte odborov /miestnosť č. P-5/ v úradných hodinách na kl. 045, alebo e-mailom: do 26.10. 2016 /do 12 hod./.
V zmysle Prílohy č. 1 ku Kolektívnej zmluve medzi UKF ZO OZ PŠaV o tvorbe a použití sociálneho fondu činí príspevok na kultúrne akcie, t.j. preplatenie vstupenky, pre každého zamestnanca vo výške 10 €, a to jedenkrát ročne.

doc. Gabriela Jonášková, CSc.,
predsedníčka ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre