Parkovanie emeritných pracovníkov univerzity na UKF v Nitre

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre rieši parkovanie v priľahlých objektoch univerzity reguláciou vydávaním parkovacích preukazov. Možnosť využívať parkovanie a požiadať o vystavenie parkovacieho preukazu majú zamestnanci, doktorandi a študenti UKF v Nitre.
Na stretnutí bývalých pracovníkov UKF v Nitre s vedením univerzity dňa 12. 6. 2017, iniciovanom Základnou odborovou organizáciou pracovníkov školstva a vedy pri Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre (ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre), odznela požiadavka týkajúca sa možnosti parkovania aj bývalým pracovníkom univerzity. Rektor Ľ. Zelenický sa rozhodol vyhovieť tejto požiadavke Bývalým pracovníkom, ktorí prejavia záujem o parkovanie na vyhradených parkoviskách UKF v Nitre, bude umožnené parkovanie na základe špeciálneho parkovacieho preukazu.
Regulácia parkovania motorových vozidiel na vyhradených komunikáciách a parkoviskách UKF v Nitre je zabezpečená umiestnením dopravného značenia s označením: „P RESERVÉ pre vozidlá s povolením UKF v Nitre“. Parkovanie je umožnené iba s použitím parkovacieho preukazu. Parkovací preukaz UKF je platný vždy len pre vozidlo na nej vyznačené. Parkovacie preukazy sa bývalým zamestnancom vydávajú na dobu dvoch rokov s platnosťou vyznačenou na preukaze.
Postup pre vydanie parkovacieho preukazu je nasledovný: 1. Bývalý pracovník kontaktuje ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre a uvedie evidenčné číslo vozidla (EČV), na ktoré požaduje vystaviť parkovací preukaz. 2. Pracovník ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre prepošle tieto informácie do Centra informačných a komunikačných technológií (CIKT). 3. Po výrobe preukazu v CIKT je preukaz odovzdaný pracovníkovi ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre. 4. Bývalý pracovník dostane informáciu od pracovníka odborovej organizácie, že si parkovací preukaz môže vyzdvihnúť na sekretariáte ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre. 5. Prevzatie preukazu potvrdí svojim podpisom.