Odborová organizácia pozýva na vystúpenie slovenského ľudového súboru SĽUK

Rada ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre oznamuje členom odborov, ako aj ostatným zamestnancom, že plánujeme návštevu vystúpenia slovenského ľudového súboru SĽUK dňa 23. 3. 2018 (piatok) so začiatkom o 18,30 hod. vo veľkej sále DAB v Nitre. Cena vstupenky: 15 €

Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) prichádza na scénu so svojím najnovším projektom GENEZIS - príbeh o stvorení sveta a o prvých ľuďoch. Veľkolepo koncipovaný hudobno-tanečný program, doplnený filmovou projekciou, vznikol na vybrané biblické motívy z Prvej knihy Mojžišovej - Genezis.
Fascinujúci príbeh postupného vytvárania sveta, cez stvorenie Adama a Evy až po siedmy deň odpočinku dáva priestor na svieže, hravé a nápadité uchopenie jednotlivých tém. Vyhnaním z rajskej záhrady autori na scéne odhaľujú aj temnú stránku ľudstva. Morálnu skazenosť strieda boží hnev. Podmanivá hudba, skvelé choreografie, kreatívne animácie s využitím veľkoplošnej projekcie a strhujúce interpretačné výkony tanečného súboru SĽUK dopĺňajú vtipné divadelné výstupy i slovné komentáre v podaní hercov Františka Kovára, Petry Molnárovej a Reného Štúra.
GENEZIS je projekt určený pre súčasného náročného diváka. Jeho cieľom je, aby si milovníci divadla, hudby a tanca našli cestu aj k ľudovému umeniu a k folklóru. V hudobnom spracovaní, choreografiách, v textoch, v projekcii, scéne i v kostýmoch sa tvorcovia zamerali na súčasné inscenačné postupy. Štylistické spracovanie témy však odkazuje na tradičnú ľudovú kultúru ako na hlavný inšpiračný zdroj.

Réžia: Juraj Nvota
Choreografia: Ladislav Cmorej

Záujemcovia sa môžu prihlásiť na sekretariáte odborov /miestnosť č. P-5/ v úradných hodinách na kl. 045, alebo e-mailom: do 8. 3. 2018 /do 12 hod./.
V zmysle Prílohy č. 1 ku Kolektívnej zmluve medzi UKF ZO OZ PŠaV o tvorbe a použití sociálneho fondu činí príspevok na kultúrne akcie, t.j. preplatenie vstupenky, pre každého zamestnanca vo výške 10 €, a to jedenkrát ročne.

doc. Gabriela Jonášková, CSc.,
 predsedníčka ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre