Výzva na predkladanie projektových zámerov zameraná na podporu vzniku a činnosti technologicko-inovačných platforiem v rámci jednotlivých odvetví hospodárstva

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán pre OPVaI vyhlásilo výzvu na predkladanie projektových zámerov zameranú na podporu vzniku a činnosti technologicko-inovačných platforiem v rámci jednotlivých odvetví hospodárstva.
Kód výzvy: OPVaI-MH/DP/PZ/2018/1.2.2-01
Oprávnené územie (miesto realizácie): celé územie SR okrem Bratislavského kraja
Dátum vyhlásenia výzvy: 17. 7. 2018
Dátum uzavretia výzvy: 30. 11. 2018
Výzva predstavuje prvé kolo v rámci dvojkolového procesu výberu projektov. Po ukončení hodnotenia projektových zámerov bude nasledovať vyhlásenie výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, pričom jednou z podmienok poskytnutia príspevku bude predloženie hodnotiacej správy projektového zámeru. Príspevok teda bude môcť získať iba žiadateľ, ktorý predloží projektový zámer v rámci tejto výzvy a bude mu vydaná hodnotiaca správa.
Hlavná aktivita projektového zámeru môže byť zameraná na zriadenie alebo modernizáciu výskumnej infraštruktúry, priemyselný výskum, experimentálny vývoj a ochranu práv duševného vlastníctva. Projektový zámer musí preukázať súlad s jednou z domén inteligentnej špecializácie:
  • Dopravné prostriedky pre 21. storočie;
  • Priemysel pre 21. storočie;
  • Digitálne Slovensko a kreatívny priemysel;
  • Zdravie obyvateľstva a zdravotnícke technológie;
  • Zdravé potraviny a životné prostredie.
Do výzvy sa môžu zapojiť mikro, malé, stredné aj veľké podniky existujúce minimálne 36 mesiacov, ale aj výskumné organizácie zo štátneho sektoru a sektoru vysokých škôl. V rámci výzvy je povinné uplatnenie inštitútu partnerstva, pričom partner sa podieľa na príprave alebo realizácii projektového zámeru a následne projektu so žiadateľom. Maximálna výška príspevku na projektový zámer je 9 miliónov eur, minimálna výška je 2 milióny eur.
Viac informácií môžete získať na https://doc.ukf.sk/course/view.php?id=135 ako aj na webovom sídle www.opvai.sk.