Habilitačné prednášky Fakulty prírodných vied

Dekan Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre oznamuje, že 24. septembra 2019 (utorok) sa v Sieni Konštantína Filozofa UKF, Tr. A. Hlinku 1 v Nitre, pred Vedeckou radou fakulty uskutoční:
  • o 9.00 h habilitačná prednáška a obhajoba habilitačnej práce RNDr. Petra Bolečka, PhD., pracovníka Katedry botaniky a genetiky Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v odbore biológia.
    Názov habilitačnej prednášky: Hybridné roje borovice horskej a borovice lesnej vo flóre Slovenska
    Názov habilitačnej práce: Variabilita antioxidantov borovice horskej (Pinus mugo Turra), borovice lesnej (Pinus sylvestris L.) a ich hybridného roja;
  • o 11.00 h habilitačná prednáška a obhajoba habilitačnej práce RNDr. Beáty Piršelovej, PhD., pracovníčky Katedry botaniky a genetiky Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v odbore biológia.
    Názov habilitačnej prednášky: Mechanizmy tolerancie rastlín na ióny ťažkých kovov
    Názov habilitačnej práce: Vybrané aspekty tolerancie sóje fazuľovej a kukurice siatej na ióny kadmia, olova a arzénu.