Výzva na predkladanie žiadostí o štipendiá na pobyty v Rakúsku

V rámci programu Akcia Rakúsko - Slovensko, spolupráca vo vede a vzdelávaní, je aktuálne otvorená ďalšia výzva na predkladanie žiadostí o štipendiá na pobyty v Rakúsku, a to v nasledujúcich kategóriách:
  • Štipendiá Ernsta Macha Akcie pre doktorandov,
  • Výskumné štipendiá Akcie pre postdoktorandov,
  • Štipendiá Akcie pre diplomantov,
  • Štipendiá Akcie na letné jazykové školy (o štipendiá na letné jazykové školy sa v roku 2015 môžu uchádzať uchádzači zo spoločenskovedných odborov).
V kategórii Štipendiá Akcie na krátkodobé pobyty (1 - 3 dni) sa prijímajú žiadosti priebežne.

Základný harmonogram tejto výzvy je:
  • Uzávierka na predkladanie žiadostí: 15. 3. 2015.
  • Výber štipendistov: koniec apríla.
O štipendium sa môžu uchádzať študenti, doktorandi a postdoktorandi zo štátnych a verejných vysokých škôl na Slovensku a zo Slovenskej akadémie vied.
V prípade projektov Akcie Rakúsko - Slovensko sa možno uchádzať o financovanie nasledujúcich aktivít:
  • realizáciu letných jazykových škôl,
  • podporu doktorátov pod dvojitým vedením (nový druh podpory v rámci Akcie),
  • podporu projektov doktorandov a postdoktorandov s cieľov vzájomnej spolupráce pri dosiahnutí vyššieho kariérneho stupňa,
  • realizáciu spoločných odborných školení, ako aj školení v oblasti soft-skills.
Základný harmonogram tejto výzvy je:
  • Uzávierka na predkladanie žiadostí: 30. 3. 2015.
  • Schvaľovanie projektov: koniec apríla.
Podrobnosti o programe môžu záujemcovia nájsť na stránke http://www.aktion.saia.sk, pričom záujemca môže využiť aj konzultácie a poradenstvo v piatich pracoviskách SAIA na Slovensku (http://www.saia.sk/sk/pages/kontakty/pracoviska-saia-v-bratislave-a-v-regionoch).