Habilitačné prednášky na Filozofickej fakulte UKF v Nitre (apríl 2015)

Dekan Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre oznamuje, že dňa 21. apríla 2015 o 11,00 hod. sa v zasadacej miestnosti dekanátu Filozofickej fakulty UKF v Nitre, Štefánikova 67, uskutoční habilitačná prednáška a obhajoba habilitačnej práce Mgr. Eleny Ciprianovej, PhD., pracovníčky Katedry anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, v študijnom odbore 2.1.32 cudzie jazyky a kultúry.
Názov habilitačnej prednášky: Porozumenie idiómov a vplyv kultúrneho kontextu.
Názov habilitačnej práce: Metafora ako kognitívny, jazykový a kultúrny fenomén v angličtine.

Dekan Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre oznamuje, že dňa 22. apríla 2015 o 9,30 hod. sa v zasadacej miestnosti dekanátu Filozofickej fakulty UKF v Nitre, Štefánikova 67, uskutoční habilitačná prednáška a obhajoba habilitačnej práce PhDr. Mareka Hrubeca, PhD., pracovníka Filozofického ústavu Akadémie vied ČR v Prahe, v študijnom odbore 2.1.1 filozofia.
Názov habilitačnej prednášky: Sociální a politická filosofie globálních interakcií.
Názov habilitačnej práce: Od zneuznání ke spravedlnosti.

Dekan Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre oznamuje, že dňa 23. apríla 2015 o 9,30 hod. sa v zasadacej miestnosti dekanátu Filozofickej fakulty UKF v Nitre, Štefánikova 67, uskutoční habilitačná prednáška a obhajoba habilitačnej práce PhDr. Stanislavy Gogovej, PhD., pracovníčky Katedry muzeológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, v študijnom odbore 2.1.25 archeológia.
Názov habilitačnej prednášky: Prezentácia archeológie in fondo a in situ.
Názov habilitačnej práce: Kostolný cintorín v Krásne: Tribečské spoločenstvo vo vrcholnom stredoveku.