Ocenenie „Srdce na dlani“ pre našich študentov

Dňa 28. januára 2016 sa v nitrianskej Synagóge konalo slávnostné odovzdávanie cien dobrovoľníkom mesta Nitry za rok 2015 „Srdce na dlani“. Bola vyzdvihnutá nezištná práca dobrovoľníkov, ktorí v pomoci ľuďom v ťažkej životnej, zdravotnej alebo sociálnej situácii našli svoje poslanie. Ich nezištná práca je v našej spoločnosti nenahraditeľná. Medzi mnohými nominovanými dobrovoľníkmi boli aj študentky a študent Univerzity Konštantína filozofa v Nitre.
Študenti 2. ročníka magisterského štúdia odboru Sociálne služby a poradenstvo Ústavu romologických štúdií Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre Bc. Angelika Karasová, Bc. Nikola Púčeková a Bc. Dominik Holý boli nielen nominovaní, ale aj slávnostne ocenení. Získali ocenenie a verejné poďakovanie za ich neľahkú prácu, ktorú preukázali svojimi činmi v teréne pri práci so sociálne znevýhodnenými skupinami obyvateľstva v našom regióne.
Študentka 2. ročníka magisterského štúdia odboru Kulturológia Filozofickej fakulty UKF v Nitre  Lucia Valková bola ocenená ďakovným listom v kategórii „Dlhodobá pomoc v organizácii". Lucia už dlhšie „dobrovoľníči“ počas festivalu Divadelná Nitra a okrem toho sa venuje aj režisérskej činnosti v študentskom divadle, tvorbe autorských inscenácií, scénografii, svetelnému aranžmá. Niekoľko rokov sa venuje aj maľbe a kresbe.
Našim oceneným študentkám a študentovi gratulujeme a želáme veľa vytrvalosti, energie a ďalších úspechov v dobrovoľníckej práci.
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Fotografie: študenti FSVaZ a facebook Divadelnej Nitry