Projekt Comenius COMPASS vyznamenaný Európskou komisiou

Európska komisia vyhodnotila projekt COMENIUS - 503635-LLP-1-2009-1-DE-CO: COMPASS – Common problem solving strategies as links between mathematics and science, Matematika a prírodovedné predmety sú prepojené spoločnými stratégiami riešenia problémov, ako jeden z najúspešnejších projektov podporených v rokoch 2009 – 2015. List z Európskej komisie bol zaslaný koordinátorke projektu prof. Katji Maass z Vysokej školy pedagogickej vo Freiburgu. Zodpovednou riešiteľkou projektu na UKF v Nitre bola PaedDr. Janka Medová – Melušová, PhD. Na riešení projektu sa podieľalo viacero pracovísk fakulty a tiež učitelia a žiaci Gymnázia Párovská v Nitre.
V projekte vytvorené materiály sa stále používajú v príprave budúcich učiteľov matematiky a v programoch školeniach kontinuálneho vzdelávania učiteľov. Materiály projektu COMPASS sú tiež zaradené do databázy materiálov projektu 7RP PRIMAS. Inovatívnou aktivitou projektu bola video-konferencia riešiteľov projektu a žiakov Párovského gymnázia v Nitre so spoluriešiteľmi a žiakmi stredných škôl v Manchestri (UK) a Utrechte (NL), ktorú organizovala Katedra matematiky FPV UKF v Nitre. Počas konferencie si žiaci vymenili skúsenosti z realizácie projektových aktivít, ktoré vyhodnotili ako veľmi zaujímavé a prínosné vo vzťahu k poznatkom a kompetenciám vo vzdelávaní v matematike a prírodovedných predmetoch.
Autor článku: doc. PaedDr. Soňa Čeretková, PhD.
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Ilustračná fotografia: www.fpv.ukf.sk