Partnerstvo univerzít pokračuje

V dňoch 27. februára 2016 – 6. marca 2016 sa uskutočnila krátkodobá mobilita pedagógov a manažérov z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre na partnerských univerzitách v Bergene a v Reykjavíku v rámci projektu „Zvyšovanie  kvality vysokoškolského vzdelávania na základe rozvoja inštitucionálnej multilaterálnej spolupráce“.
Cieľom mobility bolo pripraviť finálnu verziu spoločnej učebnice v oblasti inovatívnej výučby matematiky, ktorej uvedenie bude na záverečnom workshope v Nitre za účasti zástupcov všetkých partnerských univerzít, a zároveň dohodnúť pokračovanie vzájomnej spolupráce v oblasti výučby matematiky po ukončení projektu.
Prezentovanie výstupov identifikovaných v mapovaní potenciálu študijných programov a výskumu všetkých troch univerzít prinieslo nové možnosti medzinárodnej spolupráce.
Krátkodobá mobilita takisto znamenala získanie nových skúsenosti a možnosť výmeny odborných názorov z odboru internej a externej komunikácie medzi pracoviskami partnerských univerzít a verejnosťou. Špecializácia zamestnancov jednotlivých rektorátnych pracovísk, presné vymedzenie pracovných zodpovedností, kompetencií a dobre nastavené procesy v riadení oboch univerzít  umožnili účastníkom stretnutí lepšie pochopiť úspešnosť a efektívnosť manažérskych procesov partnerských univerzít pri vytváraní pozitívnej reputácie univerzity na verejnosti.
Oficiálne ukončenie projektu sa uskutoční v podobe záverečného workshopu v dňoch 10. až 13. apríla 2016, počas ktorého bude uvedená do života kniha „Staircase to Even More Interesting Mathematics Teaching“ a zároveň so zaujímavou prednáškou vystúpi náš absolvent Branislav Bédi s témou „Používanie autentického jazyka vo videohrách s cieľom rozvoja reálnej cudzojazyčnej komunikácie“.
Autor článku: Mgr. Ľubica Lachká
Autor fotografií: Lubo Balko