Študenti predstavili svoje vedecké práce

Už druhý rok sa na Fakulte prírodných vied UKF v Nitre so svojimi vedeckými prácami v rámci Študentskej vedeckej konferencie predstavili študenti bakalárskeho, magisterského a 1. ročníka doktorandského štúdia. V stredu 13. apríla 2016 mali príležitosť odprezentovať svoje vedecké články, posúdené recenzentmi, v jednej zo šiestich sekcií: Biológia, Ekológia a environmentalistika, Fyzika a Chémia, Geografia a regionálny rozvoj, Informatika, Matematika a Ekonómia. Jednotlivé príspevky zároveň verejne predniesli pred hodnotiacimi komisiami, ktoré vyhodnotili najlepšie práce v každej sekcii.
Na spoločnom vyhodnotení konferencie prevzali autori najlepších prác z rúk dekana fakulty prof. RNDr. Libora Vozára, CSc., diplom a hodnotné ceny, ktoré poskytli sponzori podujatia. Ocenení študenti navyše získajú odmenu vo forme mimoriadneho štipendia.
Je potešiteľné, že sa počet účastníkov oproti minulému ročníku zvýšil a celkovo bolo odprezentovaných 77 vedeckých prác. Na ŠVK sa zúčastnili okrem študentov UKF aj študenti SPU v Nitre, UMB v Banskej Bystrici, UCM v Trnave, UPJŠ v Košiciach, UK v Bratislave a Univerzity v Pardubiciach, vďaka čomu mohli zúčastnení získať mnoho cenných kontaktov a podnetných inšpirácií do svojej budúcej vedecko-výskumnej činnosti.
Všetky odprezentované práce budú publikované v zborníku recenzovaných príspevkov s názvom „Študentská vedecká konferencia 2016“.
Autor článku: RNDr. Marek Civáň
Autor fotografií: Mgr. Miroslav Kadlečík