UKF v Nitre začala proces samohodnotenia

Univerzita Konštantína Filozofa začala proces samohodnotenia univerzity spoločným systémom hodnotenia CAF, ktorého výhodou (okrem ďalších) je možnosť komplexne zhodnotiť a  externe posúdiť systém manažérstva univerzity a fakúlt. Rektor univerzity vymenoval 21-členný CAF tím UKF, pozostávajúci z predstaviteľov vedenia univerzity, vedenia fakúlt, pracovísk s celouniverzitnou pôsobnosťou a ostatných zamestnancov univerzity.
Dňa 24. júna 2016 sa uskutočnilo prvé pracovné stretnutie CAF tímu UKF, ktorého programom bolo školenie venované problematike kritérií a subkritérií spoločného hodnotenia CAF s dôrazom na vypracovanie samohodnotiacej správy UKF jednotlivými členmi tímu. Príprava samohodnotiacej správy je základom pre kreovanie akčného plánu zlepšovania v nasledovných oblastiach: manažment a vodcovstvo, stratégia a plánovanie, manažérstvo ľudských zdrojov, partnerstvá a zdroje, manažérstvo procesov a zmien s uplatnením PDCA cyklu (plánuj-realizuj-kontroluj-konaj) v cieľovom zameraní na výsledky a výstupy UKF.
Autor článku: doc. PaedDr. Marcela Verešová, PhD.
Autor fotografie: PaedDr. Ivona Fraňová, PhD.
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová