Diskutovali o kodifikáciách slovanských jazykov

V dňoch 22. až 24. júna 2016 sa na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre uskutočnila medzinárodná konferencia Historický a sociolingvistický kontext kodifikácií slovanských jazykov (v rámci Medzinárodného komitétu slavistov). Ide o významné medzinárodné vedecké podujatie, ktoré sa koná každoročne v inej krajine. V tomto roku bola na rade Slovenská republika. Konferenciu zorganizovala Katedra slovenského jazyka Filozofickej fakulty UKF v Nitre v priestoroch Študentského domova Nitra.
Tematickým spojivom prednesených referátov boli kodifikácie jednotlivých slovanských jazykov. Na konferencii sa zúčastnili prednášajúci z Bratislavy, Nitry (Katedra slovenského jazyka a Katedra rusistiky), ako aj zo zahraničia (Česko, Nemecko, Bulharsko, Srbsko, Macedónsko, Ukrajina, USA, Bielorusko, Rakúsko).
Záverečnou bodkou podujatia bola návšteva Diecéznej knižnice v Nitre a prehliadka areálu Nitrianskeho hradu, Katedrály sv. Emeráma a Diecézneho múzea.
Autor článku: Mgr. Patrik Petráš, PhD.
Autor fotografií: KSJ FF
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová