Nitrianska letná univerzita už po deviatykrát

Čo majú spoločné mladý sinológ, hispanista, potravinár, fyziológ, mikrobiológ, olympionik, angličtinár, vodič, archeológ, redaktor, remeselník, informatik, výtvarník, geoinformatik, prírodovedec, hipológ, botanik, sokoliar a Nitran? Všetky tieto tituly získajú malí účastníci Nitrianskej letnej univerzity 2016, ktorá sa začala 4. júla 2016 slávnostnou imatrikuláciou v Aule UKF v Nitre.
Nitrianska letná univerzita je projekt Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre v spolupráci s Mestom Nitra, v rámci ktorého sa účastníci hravou a tvorivou formou oboznámia s akademickým prostredím, charakterom štúdia na univerzite a vybranými zaujímavými témami predstavujúcimi súčasť pestrej ponuky študijných programov oboch nitrianskych univerzít. Projekt je určený pre deti vo veku 8-11 rokov. Aktivity sú rozdelené do rôznych tematických okruhov.
Malí absolventi ukončia svoje štúdium slávnostnou promóciou dňa 15. júla 2016 v Aule SPU v Nitre, v rámci ktorej im bude udelený certifikát s titulom Academicus Nitriensis Jr.
Autor a editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Autor fotografií: Lubo Balko