Česká literatúra a film už po štvrtýkrát

Dňa 19. októbra 2016 sa na Fakulte stredoeurópskych štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre konal 4. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie s názvom Česká literatúra a film. Odbornými garantmi tohto každoročného podujatia sú profesori pôsobiaci v Ústave stredoeurópskych jazykov a kultúr – prof. PhDr. Miloš Zelenka, DrSc. a prof. PhDr. Tibor Žilka, DrSc. Za nielen tradičnú, ale aj pozoruhodnú, pokladáme spoluprácu s Veľvyslanectvom Českej republiky v Bratislave, ktoré sa podieľalo i na finančnej podpore tohto projektu.
Konferencia je špecifickým podujatím, na ktorom sa stretávajú odborníci v oblasti českej kultúry a umenia. Každoročne oslovuje množstvo odborníkov na danú problematiku nielen zo Slovenska, ale i zo zahraničia. Inak to nebolo ani tento rok a konferencia dosiahla vysokú akademickú kvalitu. Faktom je, že bohemistike sa práve na našom pracovisku venujeme veľmi intenzívne.
Viac sa o konferencii Česká literatúra a film IV. dozviete v Našom čase č. 5/2016.
Autorky článku: Mgr. Hana Guzmická a Mgr. Lenka Tkáč-Zabáková
Autor fotografií: Andráš Kelemen