Univerzitná kvapka krvi UKF s medzinárodným rozmerom

V rámci tradičných Študentských dní nitrianskych univerzít, ktoré sa konajú pod záštitou oboch rektorov, bola 8. novembra 2016 zorganizovaná už po piaty krát Univerzitná kvapka krvi UKF v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Nitre. Odbery sa konali v hlavnej budove UKF na Triede Andreja Hlinku vo vestibule pred aulou. Celkovo bolo zaregistrovaných 90 dobrovoľníkov, a však 21 z nich nemohlo podľa platných kritérií krv darovať. Krv darovalo  69 študentov a zamestnancov fakúlt a pracovísk Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity.
Mali sme darcov dokonca aj z radov zahraničných študentov oboch univerzít. Tekutinu najvzácnejšiu darovali piati zahraniční študenti, ktorí sú na Slovensku v rámci programu Erasmus+. Traja boli študenti agronómie Slovenskej poľnohospodárskej univerzity z Francúzka a Španielska  a dve študentky marketingovej komunikácie a reklamy Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre z Francúzka a Belgicka.
Darcov bolo skutočne veľa, celkovo sa tak odobralo 30 litrov krvi. Všetkým dobrovoľníkom úprimne ďakujeme a veríme, že práve ich vzácna tekutina pomôže mnohým pacientom, ktorí ju potrebujú. Ešte raz ďakujeme.
Autorky textu: PhDr. Miroslava Líšková, PhD., Rút Kerekrétyová, Monika Jaššová
Autor fotografií: Ľubo Balko