Exkurzia žiakov základnej školy na Pedagogickej fakulte

S cieľom zoznámiť sa s vysokoškolským prostredím navštívilo dňa 16. novembra 2016 Pedagogickú fakultu UKF v Nitre 21 žiakov 5.B triedy zo ZŠ Pohraničná v Komárne so svojou triednou učiteľkou Ing. Mgr. Janou Bundovou.
Po prehliadke Galérie Univerzum a najväčšej prednáškovej miestnosti fakulty, a úvodných informáciách prodekanky pre rozvoj, celoživotné vzdelávanie a medzinárodné vzťahy doc. PhDr. Adriany Réckej, PhD. o možnostiach vzdelávania na PF UKF v Nitre, ako aj o súťažiach a aktivitách organizovaných univerzitou a pracoviskami fakulty pre žiakov základných škôl, žiaci z Komárna absolvovali v dvoch skupinách zaujímavé technicky a výtvarne zamerané edukačné aktivity v priestoroch fakulty. Na Katedre techniky a informačných technológií sa pod vedením Mgr. Jána Širku, PhD. venovala skupina chlapcov rozvíjaniu remeselníckych zručností zhotovením drevenej vrtuľky, paralelne s tým na Katedre výtvarnej tvorby a výchovy tvorila skupina dievčat architektúru domu digitálnymi technológiami pod odborným dohľadom Mgr. Ľubomíra Zabadala, PhD. Žiaci po tvorivých aktivitách navštívili aj výstavu "Jozef Murgaš - bezdrôtový svet", ktorú KTIT pripravilo v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2016 v priestoroch Univerzitnej knižnice UKF v Nitre.
Deti odchádzali s novými skúsenosťami a s presvedčením, že našu fakultu pri nejakej ďalšej príležitosti ešte navštívia.
Autor textu: doc. PhDr. Adriana Récka, PhD.
Autor fotografií: Mgr. Branislav Ziman
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová