KLIŠ + Christmas = KLIŠMAS

Poslucháči tretieho ročníka bakalárskeho a prvého ročníka magisterského štúdia Katedry lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií (KLIŠ) Pedagogickej fakulty UKF v Nitre usporiadali dňa 6. decembra 2016 predvianočné kultúrno-spoločenské podujatie Klišmas (KLIŠ+Christmas), na ktorom privítali aj študentov niektorých nitrianskych stredných škôl.
Po kultúrnom programe pozostávajúcom z tanečných a speváckych vystúpení sa mohli stredoškoláci z gymnázia na Párovskej a Golianovej ulici zapojiť do interaktívnych úloh s vianočnou tematikou a vyskúšať si tak svoje komunikatívne zručnosti v anglickom jazyku. Po splnení všetkých úloh boli pre účastníkov prichystané atraktívne ceny, vrátane vianočnej tomboly.
Keďže Katedra lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií vychováva budúcich učiteľov anglického jazyka a literatúry, spolupráci so základnými a strednými školami v Nitre a okolí prikladá mimoriadny význam.
Katedra podobné podujatia organizovala už v minulosti, keď poslucháčom základných a stredných škôl v Nitre priblížila anglofónne kultúrne sviatky ako St. Patrick’s Day alebo Halloween.
Autorka článku: PhDr. Zuzana Tabačková, PhD.
Autorka fotografií: Veronika Neirurerová
Editorka článku: Mgr. Jana Krajčovičová