Nový rozvojový projekt

"Úspešná spolupráca fakúlt a rektorátnych pracovísk UKF v Nitre na rozvojovom projekte"
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky schválil Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre poskytnutie dotácie vo výške 333 612,- € na realizáciu projektu „Internacionalizácia procesu vzdelávania a akademického prostredia na UKF v Nitre“, ktorý univerzita predložila v rámci výzvy na rozvojové projekty koncom roka 2016.
Z predložených žiadostí z 18 verejných vysokých škôl uspela polovica uchádzačov, projekt UKF v Nitre sa v hodnotení kvality umiestnil na 6. mieste.
Cieľom uvedeného projektu, do ktorého sa zapojili všetky fakulty našej univerzity, referát pre mobility a medzinárodné vzťahy a referát pre projektovú činnosť UKF v Nitre, je podporiť zvýšenie kvality, konkurencieschopnosti a posilnenia postavenia našej univerzity v európskom i mimo európskom priestore vysokoškolského vzdelávania prostredníctvom troch prioritných oblastí:
1) Príprava pilotných medziuniverzitných študijných programov, inovácia už existujúcich a tvorba nových študijných programov v anglickom jazyku.
2) Príprava doktorandov na vstup do medzinárodného (vedeckého) prostredia.
3) Rozvoj medzinárodnej spolupráce.
V priebehu troch rokov by mal na našej univerzite projekt prispieť k realizácii systémovej zmeny vo vzdelávaní a k vytvoreniu interných podmienok, ktoré podporia rozvoj kľúčových kompetencií a zručností našich doktorandov a (mladých) vedecko-výskumných pracovníkov pre spoluprácu v medzinárodnom prostredí.

Autor: prof. PhDr. Gabriela Miššíková, CSc.