Významné ocenenie pre prof. RNDr. Jozefa Fuliera, CSc.

Pri príležitosti Dňa učiteľov sa 31. marca 2017 uskutočnilo v Bratislave slávnostné odovzdávanie najvyšších rezortných vyznamenaní významným slovenským pedagógom a zamestnancom štátnej správy. Pre našu akademickú obec je potešením, že medzi ocenenými bol aj prof. RNDr. Jozef Fulier, CSc., člen Katedry matematiky FPV UKF v Nitre a významná osobnosť našej Alma mater.
Prof. Fulier je v slovenskej matematickej komunite považovaný za vedeckú osobnosť a na slávnosti prevzal z rúk ministra školstva Petra Plavčana prestížne ocenenie - Malú medailu sv. Gorazda za významný dlhoročný prínos v oblasti teórie vyučovania matematiky a histórie matematiky.
Prof. Fulier sa taktiež aktívne zapája do práce s talentovanou mládežou, je predsedom Krajskej komisie matematickej olympiády MO pre Nitriansky kraj a členom Slovenskej komisie MO s celoštátnou pôsobnosťou. Viac ako dve desaťročia pracoval ako člen celoslovenského Výboru Slovenskej matematickej spoločnosti JSMF pri SAV, organizoval mnohé vedecké podujatia a prednášal na viacerých konferenciách doma i v zahraničí.
V súčasnosti je predsedom Odborovej komisie doktorandského štúdia 9.1.8 Teória vyučovania matematiky na FPV UKF v Nitre. Výsledkom jeho tvorivej vedeckej aktivity je súbor vyše 100 publikácií, medzi ktoré patria odborné vedecké monografie, vysokoškolské učebnice a učebné texty, učebnice pre stredné školy a vedecké články.
Za aktívnu vedeckovýskumnú, odbornú a publikačnú činnosť mu bolo udelených viacero cien, z nich dovtedy najvýznamnejšie boli dve Ceny rektora UKF v Nitre (2005, 2012) a Bronzová medaila UKF (2011). Udelenie Malej medaily sv. Gorazda len opätovne zdôrazňuje dlhoročný pedagogický a vedecký prínos prof. Fuliera ako vysokoškolského učiteľa, vedca a odborníka.
V mene celej Akademickej obce UKF v Nitre mu týmto srdečne blahoželáme.
Autori textu: RNDr. Dušan Vallo, PhD. a doc. PaedDr. Gabriela Pavlovičová, PhD.
Foto: www.minedu.sk
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová