Naši pedagógovia na Technickej olympiáde hodnotili výsledky žiakov

Katedra techniky a informačných technológií Pedagogickej fakulty UKF v Nitre sa podieľala na spoluorganizovaní celoštátneho kola Technickej olympiády, ktorej 7. ročník sa konal v dňoch 3. a 4. mája 2017 na Strednej priemyselnej škole dopravnej v Košiciach. Technická olympiáda je postupová súťaž určená pre technicky nadaných a zručných žiakov základných škôl a jej vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Súťaž organizačne zabezpečila Iuventa v zastúpení pani Mgr. Vladimíry Kosorínskej. Pracovníci katedry doc. Gabriel Bánesz, doc. Danka Lukáčová a Mgr. Ján Širka, spolu s predsedníčkou krajskej komisie za Prešovský kraj dr. Annou Molitorisovou, hodnotili výsledky žiakov, ktorí sa zúčastnili tejto súťaže.
Súťažné dvojice, ako víťazi z ôsmich krajov Slovenskej republiky, riešili správne zhotovenie mechanickej hračky podľa technického výkresu. V tomto siedmom ročníku zvíťazila súťažná dvojica Jakub Poničan a Peter Bahleda zo Základnej školy s materskou školou M. B. Funtíka z Očovej. Žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach, okrem medailí a finančnej odmeny od ministerstva školstva získali aj vecné ceny, ktoré do súťaže venovala nezisková organizácia EducTech.
Text a foto: doc. PaedDr. Gabriel Bánesz, PhD.