Hračka pre dieťa

Je lepšie darovať ako byť obdarený - týmto heslom sa riadili organizátori tretieho ročníka charitatívneho podujatia Hračka pre dieťa, ktoré sa konalo dňa 2. mája 2017 na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Zakladateľkou podujatia je prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD., vedúca Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ, ktorá ako matka troch detí vníma citlivo potreby detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Každý, kto niečo daroval, bol zároveň obdarovaný zrkadielkom alebo odznakom s logom podujatia. To, že ľuďom nie sú ťažké osudy, hoci aj cudzích detí ľahostajné, potvrdil hojný počet účastníkov a prispievateľov nielen z radov študentov a zamestnancov školy, ale aj širokej verejnosti. Počas akcie sa podarilo vyzbierať nemalé množstvo zachovalého šatstva, obuvi, hračiek, ako aj školských potrieb a detských knižiek a takto spôsobiť veľkú radosť deťom, ktorým boli dary poskytnuté do Centra Slniečko, n.o., Útulku pre jednotlivca s deťmi v Nitre, tiež rodinám v lokalitách Orechov Dvor a Drážovce prostredníctvom terénnych sociálnych pracovníkov MsÚ Nitra. V neposlednom rade treba poznamenať aj dobrý pocit na srdci, ktorý po takejto dobročinnej akcii zostane ako organizátorom, tak aj prispievateľom. Je krásne vedieť, že patríte k tým, ktorí pomáhajú deťom v núdzi.
Text: Viktória Csűriová, PhDr. Elena Gažiková, PhD. a Mgr. Nikoleta Fellnerová
Foto: Mgr. art. Martin Havran