Na UKF v Nitre sa diskutovalo o problematike sociálnych štipendií

Diskutovať o inovovanej a aktualizovanej metodike, predostrieť príklady a riešenia problémových situácií, nové podnety a návrhy, to všetko bolo cieľom pracovného stretnutia zamestnancov 19 vysokých škôl a univerzít z územia celej SR k problematike priznávania sociálnych štipendií študentom vysokých škôl.
Stretnutie sa uskutočnilo dňa 22. mája 2017 na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre a iniciovali ho prorektorka pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci PhDr. Miroslava Líšková, PhD. a Oddelenie štipendií UKF v zastúpení Ing. Dany Buchovej, vedúcej oddelenia. Zúčastnili sa ho aj zástupca Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Mgr. Miriam Dufeková, zástupcovia Študentskej rady vysokých škôl RNDr. Eva Viglašová a Bc. Natália Mulinová a predsedníčka Študentského parlamentu UKF Viktória Kyselová.
Pracovné stretnutie pomohlo predostrieť možnosti riešenia problémov týkajúcich sa sociálnych štipendií, s ktorými sa odborní zamestnanci doteraz stretli, a taktiež k vzájomnej výmene praxou nadobudnutých skúseností.
Text: PhDr. Miroslava Líšková, PhD., Ing. Dana Buchová
Foto: Lubo Balko