Promócie a výstava prác absolventov Univerzity tretieho veku

Dňa 31. mája 2017 sa konala slávnostná promócia 75 absolventov Univerzity tretieho veku v 8 vzdelávacích programoch. Ukončenie štúdia bolo okrem splnenia študijných povinností v 6 semestroch viazané aj na obhajoby záverečných prác absolventov pod gesciou jednotlivých garantov vzdelávacích programov U3V, pričom v prakticky a umelecky orientovaných vzdelávacích programoch (Dejiny výtvarného umenia a výtvarná tvorba, Digitálna fotografia a kamera, Ľudové remeslá a Keramika) absolventi vystavujú svoje záverečné práce na tradične realizovanej výstave, ktorá sa uskutočňuje v Galérii Univerzum PF UKF.
Tento rok bola výstava otvorená vernisážou v utorok 13. júna 2017, pod záštitou doc. PaedDr. Marcely Verešovej, PhD., prorektorky pre ďalšie vzdelávanie a kvalitu UKF v Nitre a prof. PhDr. Evy Szórádovej, CSc., dekanky Pedagogickej fakulty UKF v Nitre. Odborným garantom výstavy je doc. PhDr. Ľudmila Nagyová, CSc. a kurátormi výstavy sú doc. PhDr. Adriana Récka, PhD. a Mgr. Ján Širka, PhD., ktorý slávnostne odovzdal rektorovi UKF v Nitre prof. RNDr. Ľubomírovi Zelenickému, CSc., drôtenú sochu Konštantína. Socha je dielom absolventa vzdelávacieho programu Ľudové remeslá Ing. Antona Halčina. Výstava je verejne dostupná do 30. júna 2017.
Text: doc. PaedDr. Marcela Verešová, PhD., Mgr. Jana Krajčovičová
Foto: Jana Krajčovičová, Lubo Balko