UKF v Nitre na veľtrhu Gaudeamus

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre je aj tento rok jedným z vystavovateľov na Európskom veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus, ktorý sa koná v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Pavilóne G. Jeho piaty ročník otvorili v stredu 27. septembra 2017 Veľvyslankyňa Českej republiky na Slovensku Ing. Livia Klausová, CSc., rektor UKF v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., a rektor Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre Dr.h.c. prof. Ing. Peter Bielik, Ph.D.
Naša univerzita sa na veľtrhu prezentuje expozíciou všetkých piatich fakúlt. Ich zástupcovia informujú v univerzitnom stánku potencionálnych študentov, výchovných a kariérnych poradcov, pedagógov, ale i ostatných návštevníkov o možnostiach štúdia na našej univerzite, podmienkach prijatia na štúdium, jazykovom vzdelávaní, štipendiách, a odpovedajú na množstvo otázok, týkajúcich sa života na univerzite, ale i možností uplatnenia na trhu práce.
UKF v Nitre sa prítomným študentom predstavila aj prostredníctvom prednášky, ktorej témou boli podmienky prijímacieho konania a štúdia v školskom roku 2017/2018 a takisto informácie zo zákulisia štúdia priamo od študentov.
Cieľom veľtrhu je poskytnúť študentom stredných škôl komplexné informácie a poradenstvo pre maximálnu podporu pri ich kľúčovom životnom rozhodnutí, ktorým voľba štúdia po maturite bez pochýb je.
Veľtrh je pre verejnosť otvorený do 28. septembra 2017 od 9:00 do 15:00.
Text: Mgr. Jana Krajčovičová
Foto: Lubo Balko