Stretnutie Akademickej obce UKF v Nitre

Dňa 25. septembra 2017 sa v Aule Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre konalo zasadnutie Akademickej obce UKF v Nitre, ktorú tvoria vysokoškolskí učitelia a výskumní pracovníci, ďalší zamestnanci a študenti univerzity. O činnosti Akademického senátu UKF v Nitre v roku 2016 informoval jeho predseda doc. PaedDr. Miroslav Tvrdoň, PhD. Rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., hovoril vo svojom prejave o aktuálnych otázkach rozvoja univerzity, pričom sa zameral na niekoľko aktuálnych problémových oblastí: 1. UKF v Nitre ako kvalitná vzdelávacia inštitúcia, 2. UKF v Nitre ako vedecká inštitúcia spĺňajúca medzinárodné kritériá, 3. UKF v Nitre ako centrum ďalšieho vzdelávania a centrum spoločenského a kultúrneho života regiónu s domácou a zahraničnou spoluprácou, 4. UKF v Nitre ako inštitúcia s podmienkami na plnenie hlavných činností univerzity, 5. UKF v Nitre ako inštitúcia so zavedeným systémom manažérstva kvality.
2017 AO Tvrdon
Predseda Akademického senátu
UKF v Nitre
doc. PaedDr. Miroslav Tvrdoň, PhD.
2017 AO rektor
Rektor UKF v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc.
Text a foto: Mgr. Jana Krajčovičová