Literárny fond ocenil študentov Fakulty prírodných vied

Literárny fond je národnokultúrna verejnoprávna inštitúcia, ktorá podporuje vznik nových diel z oblasti slovesnej, divadelnej, rozhlasovej, televíznej a filmovej kultúry. Jeho Sekcia pre vedeckú a odbornú literatúru a počítačové programy každoročne vypisuje Tvorivú súťaž o najlepšiu prácu Študentskej vedeckej konferencie a za vynikajúcu reprezentáciu slovenskej vedy v zahraničí.
Za akademický rok 2016/17 prémiu Literárneho fondu za najlepšie práce Študentskej vedeckej konferencie získali študenti FPV:
Autor: Mgr. Michal Benc
Práca: Aktivácia oocytov butyrolaktónom I – potenciálny zdroj pluripotentných kmeňových buniek
Školiteľ:prof. h. c. prof. Dr. MVDr. Jozef Laurinčík, DrSc.
Autor: Bc. Zuzana Košťálová
Práca: Diverzita flóry vybraných území Národnej prírodnej rezervácie Bradlo a jeho okolia
Školiteľ: Ing. Ľudmila Galuščáková, PhD.
Autor: Bc. Gréta Vrbičanová
Práca: Jedinečnosti MAS Horný Liptov ako impulz rozvoja cestovného ruchu
Školiteľ: RNDr. Hilda Kramáreková, PhD.
Autor: Bc. Viktor Kasanovský
Práca: Rozvíjanie prírodovednej gramotnosti žiakov základných škôl prostredníctvom školských experimentov a problémových úloh z biológie
Školiteľ: PaedDr. Anna Sandanusová, Ph.D.
Študentom gratulujeme za reprezentáciu fakulty a univerzity a naše ocenenie patrí aj práci školiteľov, ktorí svojich študentov pre účasť na fakultnej študentskej vedeckej konferencii motivujú, a tak ich aj vďaka nej pripravujú na profesionálnu dráhu.
Autorky článku: RNDr. Hilda Kramáreková, PhD., prof. RNDr. Mária Bauerová, PhD.