Trhovisko informácií o štúdiu a brigádach v USA

Dňa 15. novembra 2017 sa na univerzite konalo podujatie s názvom GO USA, ktoré zorganizovala UKF v Nitre v spolupráci s americkou ambasádou. Podujatie bolo zamerané na prezentáciu možností štúdia v USA a programov Work and Travel. Akcie sa zúčastnilo desať najznámejších slovenských firiem venujúcich sa programom Work and Travel a  spolu s americkou ambasádou našim študentom a širšej verejnosti predstavili možnosti letných pracovných príležitostí či stáží v Spojených štátoch amerických. Cenné informácie ohľadom získania štipendií si odniesli aj stredoškoláci.
Na podujatí sa predstavili aj konzul Veľvyslanectva USA Matthew Pierson a press atache Griffin Rozell, ktorí záujemcom radi zodpovedali prípadné otázky.
O tom, že išlo o zaujímavú akciu, vypovedala vysoká účasť študentov. Veríme, že si v budúcnosti podobné podujatie na pôde univerzity zopakujeme.
Text: Mgr. Tímea Kamenická
Foto: Lubo Balko