Arriva Bike deň na UKF v Nitre

Dňa 22. 11. 2017 sa na pôde UKF uskutočnilo podujatie s názvom Arriva Bike deň. Organizovala ho naša univerzita spolu so spoločnosťou Arriva. Cieľom bolo predstaviť študentom UKF systém zdieľaných bicyklov, ktorý spoločnosť spustila v tomto roku. Študentom boli predstavené možnosti ako sa zaregistrovať a požičať si arriva bike. Akcie sa zúčastnilo približne 50 študentov a pracovníkov univerzity. Veľký záujem bol o súťaž na kužeľovej dráhe, kde mnohí vyhrali balíček darčekových predmetov – tričko, šiltovku, fľašu na vodu a ďalšie zaujímavé veci. Záujemcovia si tiež mohli vyskúšať, ako si správne požičať arriva bike, ako ho uzamknúť mimo stanovišťa a spôsob vrátenia bicykla na jedno zo 7 stanovíšť. Bicykle je totiž možné si prenajať na jednom a vrátiť na inom ľubovoľnom stanovišti.
Záujem študentov nás potešil a tešíme sa na podobné podujatie opäť na jar.
Text: Mgr. Tímea Kamenická
Foto: archív Arriva