Veľvyslanec Maďarska na oficiálnej návšteve UKF v Nitre

V utorok 12. decembra 2017 prijal rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., na pôde univerzity mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Maďarska na Slovensku J. E. Tibora Petöho v sprievode generálneho riaditeľa spoločnosti Microcomp – Computersystém s. r. o. Jozefa Gála. Išlo o oficiálnu návštevu UKF v Nitre spojenú s pracovným rokovaním. Rokovanie prebehlo za účasti prorektorky pre medzinárodné vzťahy UKF prof. PhDr. Gabriely Miššíkovej, CSc., dekanky Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF Dr. habil. PaedDr. Žofie Bárcziovej, PhD., a Ing. Anity Ivankovej, PhD., z referátu pre medzinárodné vzťahy UKF. Hlavnými témami rokovania boli možnosti vzájomnej spolupráce medzi UKF a univerzitami v Maďarsku, prioritne v oblasti výskumu inovácií a spoločných projektov.
Maďarský veľvyslanec konštatoval dobrú úroveň vzájomných bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskou republikou a Maďarskom, čo vytvára kvalitnú základňu na rozvoj spolupráce vo všetkých oblastiach. Vyzdvihol úlohu UKF v regióne na kvalitnej príprave pedagógov pre regióny so zmiešaným obyvateľstvom na južnom Slovensku. Zároveň ocenil cezhraničnú spoluprácu FSŠ UKF s univerzitnými pracoviskami v Maďarsku, ako aj činnosť a aktivity UKF v medzinárodnom meradle, o čom svedčia dobré výsledky univerzity v medzinárodných hodnoteniach.
Rektor prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., potvrdil záujem UKF o rozvoj vzájomnej spolupráce, ktorá bude pre univerzitu a jej maďarských partnerov obojstranne prospešná.
Text: Mgr. Pavol Vakoš
Foto: Mgr. Jana Krajčovičová